Başlangıç ve Bitiş Tarihi
31.08.2014- 31.08.2014
Başlangıç ve Bitiş Saati
12:08- 12:08
Yer / Adres :
Web Adresi :
E-posta Adresi :
İlgili Kişi :
Bölüm Başkanımızdan Mesaj...

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ile bölümümüzü kazanan ilk öğrencilerimizle birlikte olacağız...

Sevgili Gençler,

Üniversiteler öğrencilerin sadece temel ve mesleki bilgileri edindikleri bir yer değil, aynı zamanda onların kendi kendine öğrenebilme, teknolojiyi kullanabilme, sosyalleşme ve grup içerisinde çalışma yapabilme, sorgulama ve eleştirel düşünme yeteneği gibi farklı yetenekleri kazandıkları ve geliştirdikleri yerlerdir.

Ülkemizde kurulan en yeni ve en genç devlet üniversitesi olan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi içerisinde yer alan bölümümüz, sahip olduğu akademik-teknolojik alt yapısı ile hemen her alanda dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bölümümüz iş dünyası ile yakın ilişkileri, uzman akademik kadrosu ve yenilikçi anlayışıyla dünyadaki tüm çağdaşlarıyla rekabet edebilecek yetkin gıda mühendisleri yetiştirmek için her geçen gün daha da gelişmektedir.

Bölümümüz, öğrencilerine yalnızca eksiksiz bir akademik kadro ve mesleki eğitim değil, aynı zamanda zengin bir sosyo-kültürel ortam ve henüz öğrencilik yıllarında iş dünyası ile yakın iletişim olanağı da sağlayacaktır.

Bizler, temel önceliğimiz olan sizlerin daha iyi eğitim alması, hayata daha iyi hazırlanması için varız. Küresel bir dünyada yaşadığımızın bilinciyle, sizleri küresel rekabete hazırlama konusunda elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz,

Değerli öğrencilerimiz; sizi, Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” düsturu ile daha iyi yarınları yaratmak üzere yetiştireceğiz.

Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun…

 

Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü