Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü olarak Bonn Üniversitesi (Universitat Bonn) Ziraat Fakültesi (Faculty of Agriculture) ile lisans, lisansüstü ve öğretim üyesi hareketliliğini kapsayan Erasmus + anlaşmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bonn Üniversitesi en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 200 içerisinde yer alan ve bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla bugüne kadar 7 Nobel Ödülü’ne layık görülen seçkin bir üniversitedir. Eğitim dilinin Almanca olmasından dolayı lisans ve yüksek lisans öğrenci değişimleri için B1 seviyesinde Almanca bilgisi istenmektedir. Sözlü beyanın yeterli görüldüğü ve her hangi bir belgenin istenmediği dil seviye şartı öğretim üyesi değişikliklerinde aranmamaktadır.

 

Bonn Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Link: http://www.lwf.uni-bonn.de/welcome-to-the-agriculture-faculty?set_language=en


  

 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü olarak Kiel Üniversitesi (Kiel University – Christian Albrechts Universitat zu Kiel) Gıda Teknolojisi Bölümü (Department of Food Technology) ile lisans, lisansüstü ve öğretim üyesi hareketliliğini kapsayan Erasmus + anlaşmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Kiel Üniversitesi en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 300 içerisinde yer alan ve bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla bugüne kadar 5 Nobel Ödülü’ne layık görülen seçkin bir üniversitedir. Eğitim dilinin Almanca olmasından dolayı lisans ve yüksek lisans öğrenci değişimleri için B2 seviyesinde sertifikalı Almanca bilgisi istenmektedir. .

 

Kiel Üniversitesi ve Gıda Teknolojisi Bölümü ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.uni-kiel.de/index-e.shtml

http://www.foodtech.uni-kiel.de/index_e.htm


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü olarak Foggia Üniversitesi (Università degli Studi di Foggia) Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri Bölümü (Department of the Sciences of Agriculture, Food and Environment) ile lisans, lisansüstü ve öğretim üyesi hareketliliğini kapsayan Erasmus + anlaşmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Foggia Üniversitesi 1999 yılında kurulmuştur. Üniversitede bölümümüzün anlaşma yapmış olduğu “Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri Bölümü” dışında, Ekonomi, Hukuk, Güzel Sanatlar ve Felsefe ile Tıp bölümleri de bulunmaktadır. Lisans eğitiminin yanı sıra, çeşitli konularda lisansüstü eğitim programları da bulunmaktadır. 

 

Foggia Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgilere buradan< ulaşabilirsiniz.

Link: http://en.unifg.it/

Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri Bölümü ile ilgili detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.
Link: http://www.agraria.unifg.it/it

 

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü olarak Yaşam Bilimleri Varşova Üniversitesi (Warsaw University of life Sciences) Gıda Bilimleri Fakültesi (Faculty of Food Sciences) ile lisans, lisansüstü ve öğretim üyesi hareketliliğini kapsayan Erasmus + anlaşmamızı bu hafta itibari ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaşam Bilimleri Varşova Üniversitesi 1816 yılında ziraat alanında yüksek öğrenim vermek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu dönemde alanında Polonya'nın ilk Avrupa'nın dördüncü kurulan üniversitesidir. Gıda Bilimleri Fakültesi 1961 yılında kurulmuştur ve kuruluşundan günümüze yaklaşık 4500 master derecesi ve 300 doktora derecesi vermiştir. 


Yaşam Bilimleri Varşova Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü olarak Letonya Tarım Üniversitesi (Latvia University of Agriculture) Gıda Teknolojisi Bölümü ile lisans, lisansüstü ve öğretim üyesi hareketliliğini kapsayan Erasmus + anlaşmamızı bu hafta itibari ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Letonya Tarım Üniversitesi 1775 yılında "Academia Petrina" adıyla içinde bulunduğu dönemde yüksek öğrenime başlamıştır. 1939 yılında Letonya Üniversitesi'nin bir parçası olarak "Tarım Akademisi" (Jelgava Academy of Agriculture) kurularak faaliyete başlamıştır. Üniversite bünyesinde "Tarım Araştırma Enstitüsü" ve "Tarım Makinaları Araştırma Enstitüsü"  olmak üzere önemli bilimsel faaliyetler yürüten iki adet araştırma enstitüsü bulunmaktadır.


Letonya Tarım Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz.